PLN 998

Budapeszt, Wiedeń i Zakole Dunaju

SZCZEGÓŁY ZAMÓWIENIA

email
phone
today
location_on
group
Dziękuję
Państwa wiadomość została wysłana. Odpowiemy na nią możliwie szybko.
998 PLN
OD
za osobę

Budapeszt, Wiedeń i Zakole Dunaju

 

Zapraszamy nauczycieli, zakłady pracy, firmy, stowarzyszenia, koła rencistów i emerytów do skorzystania z naszej oferty wycieczek krajowych i zagranicznych. Nasze programy dostosowujemy do potrzeb i zainteresowań naszych klientów. Poniżej prezentujemy jedną z naszych propozycji. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

 

Udajmy się na wyprawę szlakiem dwóch zapierających dech w piersiach stolic Środkowej Europy oraz odkryjmy urokliwe zakole Dunaju. Na początek tajemnice Budy i Pesztu. Potem cesarski, monumentalny Wiedeń położony nad pięknym, modrym Dunajem oraz pozostałe miasta położone w Zakolu Dunaju. Pięciodniowa, objazdowa wycieczka do Budapesztu, Wiednia i zakola Dunaju zapewni Państwu wielu niesamowitych wrażeń!

 

Ramowy program wycieczki:

1. dzień 

wczesne godziny poranne wyjazd, przejazd przez Czechy, Słowację do Budapesztu. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg

 

2.  dzień 

śniadanie, spotkanie w hotelu z lokalnym przewodnikiem i zwiedzanie BUdapesztu:

BUDA: Wzgórze Zamkowe: Pałac Budański, Pałac Paradny, Plac Św. Trójcy, Baszty Rybackie, Kościół NMP (Matyasa) Vizivaros – tzw. Miasto Wodne, Wzgórze Gellerta – statua wolności, Cytadela, -fakultatywnie: kościół Skalny i Kaplica Paulinów, Aquincum,

czas wolny ok. 2 h/ – możliwość posiłków, zakupów

MIASTO WODNE: (akcenty rzymskie) Wyspa Św. Małgorzaty (osobliwości natury)

PESZT: Pl. Bohaterów z zespołem archit. Vajdahunyadiego, Arteria Andrassyego, Opera. Bazylia Św. Stefana –wnętrze, Parlament – zewnątrz, bulwary, mosty, nadbrzeża, Vaci utca i inne w sercu miasta.

Powrót do hotelu, nocleg.

 

3.   dzień

śniadanie, wyjazd do Wiednia

WIEDEŃ zwiedzanie: objazd autokarem Ringstrasse – Urania, Muzeum Sztuki Użytkowej, Park Miejski, Opera, plac Marii Teresy, Pałac Cesarski – Hofburg, Stajnie pałacowe, Parlament Ratusz, Teatr Zamkowy, Uniwersytet, Kościół Wotywny, Katedra Św. Szczepana, Kartner Strasse. W trakcie zwiedzania czas wolny około 1h

Przejazd i powrót do hotelu, kolacja, nocleg

 

4.   dzień 

śniadanie, Przejazd przez najbardziej urokliwe miejscowości nad Dunajem: SZENTENDRE – spacer po centrum z wąskimi i krętymi uliczkami, piękne kościółki m.in. św. Piotra i Pawła oraz Katedra Serbska. Przejazd do miejscowości VISEHRAD – historycznego miasteczka, średniowiecznej stolicy Węgier, z ruinami królewskiego pałacu i cytadelą. Następnie przejazd do ESZTERGOM, jednego z najstarszych miast węgierskich, miejsce koronacji św. Stefana z największą na Węgrzech Bazyliką (5-tą co do wielkości na świecie). Przejazd przez Czechy w  do kraju.

 

5. dzień

Powrót do domu

 

Cena od 998zł

 

Cena zawiera: 

• transport wysoki standard turystyczny (WC, DVD, klimatyzacja), opiekę pilota

• noclegi w hotelach **/*** (Budapeszt,) pokoje 2-3 osobowe z łazienkami

• wyżywienie zgodnie z programem

• usługi przewodnickie w Wiedniu i Budapeszcie

• Bilety wstępu: w Budapeszcie – Bazylika Św. Stefana, Baszta Rybacka, Kościół Macieja, w Wiedniu – katedra Św. Szczepana.

• opłaty parkingowe,

• ubezpieczenie KL, NNW

 

Dodatkowo proponujemy: 

– obiad w regionalnej restauracji w Budapeszcie

– zwiedzanie wnętrz Pałac Cesarski – Hofburg lub Schönbrunn- Wiedeń

– Opera w Wiedniu

– Szentendre  – Muzeum Marcepanu

– Visehrad  – zwiedzanie ruin królewskiego pałacu i cytadelą