PLN 1399

Chorwacja – Perła Adriatyku

SZCZEGÓŁY ZAMÓWIENIA

email
phone
today
location_on
group
Dziękuję
Państwa wiadomość została wysłana. Odpowiemy na nią możliwie szybko.
1399 PLN
OD
za osobę

CHORWACJA perła Adriatyku

Zagrzeb – Park Narodowy Jezior Plitwickich – Split – Trogir – Dubrownik – Park Narodowy krka 

1 dzień
Popołudniowy wyjazd w kierunku Chorwacji, przejazd przez Polskę, Czechy, Austrię.

2 dzień

Przyjazd rano do Zagrzebia, poranna toaleta. Zwiedzanie Zagrzebia, który z około milionem mieszkańców jest stolicą Chorwacji. Zwiedzimy starówkę (Gornji Grad): cerkiew św. Cyryla i Metodego, kościół św. Katarzyny, kościół św. Marka, Wieża Lotrscak, Pałac Bana – siedziba prezydenta Chorwacji, Gmachy Parlamentu, Kamienną Brama. Tkalc – najbardziej popularny deptak w mieście. Następnie zobaczymy nowe miasto – „podkowa”, gdzie znajdują się najważniejsze muzea, galerie, Teatr Narodowy. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w okolicach Zagrzebia.

3 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie Parku Narodowego Jezior Plitwickich, który znajduje się na spisie światowego przyrodniczego dziedzictwa UNESCO. Park tworzy systemem 16 jezior o długości 8km, 92 wodospady z najwyższym o długości 78m oraz liczne kaskady. Cały park zajmuje 295 km2 i wraz z zalesionym masywem Male Kapele i Pljeszivce tworzy najbardziej urokliwy zakątek Chorwacji. Po południu przejazd w okolice Trogiru. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadaniu, Zwiedzanie Splitu, miasta zbudowanego wewnątrz Pałacu Dioklecjana:  deptak Riva, Stare Miasto z unikalną architekturą kilku epok, jedyny zachowany w całości rzymski pałac – Pałac Dioklecjana wewnątrz, którego powstały domy, a w korytarzach ulice, Katedrą Św. Duja, gotycki Ratuszem, bałkański bazar oraz największy port południowej Chorwacji. Po południu zwiedzanie Trogiru: miasta założonego przez Greków, gdzie antyczna architektura przeplata się z romańską, renesansową, barokową. Trogiru został nazwany „Małą Wenecją“ i wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wieczorny powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień
Śniadaniu, całodzienny wycieczka autokarowa do Dubrownika, jednego z najpiękniejszych miast świata, wpisanego do rejestru światowego dziedzictwa zabytkowego UNESCO. Zwiedzimy Katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 12-sto wskazówkowy zegar słoneczny, Łokieć dubrownicki – kolumna Orlanda z 1418, Mała i wielka studnia Onofria-fontanna będąca zarazem częścią dawnego systemu wodociągów miasta, mury miejskie oraz wiele innych średniowiecznych zabytków. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd i zwiedzanie Parku Narodowego Krka, który jest usytuowany, w dolnym biegu rzeki o tej samej nazwie. Na terenie parku rzeka tworzy przepiękne wodospady, kaskady oraz bystrzyny. W centralnej części parku znajduje się Jezioro Visovac, na wyspie pośrodku którego znajduje się klasztor Franciszkanów, założony w roku 1445 roku. W przeciwieństwie do Jezior Plitwickich w Krka będzie można się wykąpać !!! Wyjazd do domu

7 dzień

Przejazd przez Polskę. Zakończenie wycieczki w godzinach popołudniowych

Cena od 1399 zł

Cena zależy od terminu i ilości osób

Cena zawiera:
• transport autokarem klasy turystycznej ( DVD, klimatyzacja, barek),
• opiekę pilota na całej trasie wycieczki
• 4 noclegi w hotelach **/*** w Zagrzebiu i okolicy Splitu/Trogir ( pokoje 2/3 osobowe z łazienkami )
• wyżywienie zgodnie z programem ( 4 x śniadania i 4 x obiadokolacja)
• usługi przewodnickie w Zagrzebiu, Splicie, Trogiru, Dubrowniku
• Bilety wstępu: Park Narodowy Jezior Plitwickich,  Park Narodowy Krka,
• opłaty parkingowe, drogowe, podatki

 

Istnieje możliwość przedłużenia pobytu lub zmiany programu

 

Nasze propozycje

619 PLN od / za osobę
Berlin-Podróż do Miejsc Pamięci i Tropikalna Wyspa
98 PLN od / za osobę
Olsztyn + Pola Grunwaldu
448 PLN od / za osobę
Tatry i Małopolska – 3 dni
76 PLN od / za osobę
Za Duchem Kopernika i zapachem piernika!