PLN 770

Piastowie – Alegoria Dziejów Polski nowa trasa

SZCZEGÓŁY ZAMÓWIENIA

email
phone
today
location_on
group
Dziękuję
Państwa wiadomość została wysłana. Odpowiemy na nią możliwie szybko.
770 PLN
OD
za osobę

Piastowie – Alegoria Dziejów Polski 

WENECJA – BISKUPIN – GNIEZNO – POZNAŃ –  OSTRÓW LEDNICKI – STRZELNO – KRUSZWICA

Udajmy się Szlakiem Piastowskim do początków naszej państwowości, do korzeni plemienia Polan, od których pochodzi nasz język i nazwa naszego kraju.

1 dzień
Poranny wyjazd do Żnina i przejazd ponad 100-letnią kolejką wąskotorową do Wenecji, gdzie odwiedzimy Muzeum Kolejki Wąskotorowej – największy skansen kolejowy w Europie. Następnie kolejką wąskotorową przejedziemy do Biskupina, gdzie zwiedzimy skansen archeologiczny z wspaniałą osadą obronną i pozostałościami po łowcach reniferów z przed 10 tyś lat. Z Biskupina pojedziemy do Gniezna – kolebki Polskiej państwowości, gdzie zobaczymy Archikatedrę „Królów Polskich” ze słynnymi romańskimi drzwiami. Obiadokolacja, nocleg w Poznaniu lub okolicy.

2 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem stolicy Wielkopolski – Poznań: Stary Rynek, Ratusz, Fara pojezuicka – najpiękniejszy barokowy kościół w Polsce, Pomnik Św. Jana Nepomucena, Pręgierz, Wzgórze Przemysła, Ostrów Tumski z gotycką katedrą, w której jest pochowany Mieszko I, Palmiarnia z największym zbiorem roślin egzotycznych w Polsce. Przejazd obok Placu Adama Mickiewicz i Zamku Cesarskiego, Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wizyta na Poznańskiej Malcie. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd i zwiedzanie Ostrów Lednicki:  jeden z najważniejszych ośrodków administracyjnych i obronnych wczesnego państwa Polskiego, miejsce prawdopodobnego Chrztu Polski dokonanego przez Mieszka I oraz rezydencja Bolesława Chrobrego. Następnie udamy się do Strzelna, gdzie na wzgórzu św. Wojciecha zwiedzimy dwa romańskie kościoły: Rotundę Św. Prokopa i Kościół Świętej Trójcy – jedna z najstarszych użytkowanych budowli w Polsce. Ostatnim punktem programu będzie Kruszwica: XII-w. kolegiatę z romańską chrzcielnicą, Mysią Wieżę, gdzie myszy zjadły Króla Popiela.  Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Cena(od osoby ):  32-36 osób: 860 zł, 37-41 osób: 810 zł, 42 i więcej: 770 zł

Cena zawiera:
– transport, opiekę pilota,
– noclegi w Poznaniu lub okolicy i wyżywienie zgodnie z programem,
– usługi przewodnickie w  Biskupinie, Gnieźnie,  Poznaniu, Ostrowie Lednickim, Strzelnie, Kruszwicy,
– bilety wstępu: Katedra w Gnieźnie (wnętrze + drzwi), Ostrów Tumski Katedra i Podziemia, Palmiarnia, Ostrów Lednicki, Rotundę Św. Prokopa,  Kościół Świętej Trójcy, Mysia Wieża
– opłaty parkingowe, ubezpieczenie

Dodatkowo możemy zorganizować:
– Zwiedzanie Kórnika
– Pałac w Rogalinie
– Skansen miniatur w Pobiedziskach
– park Dinozaurów – ZAUROLANDIA
– SILVERADO Miasteczko Westernowe
– Puszczykowo – Muzeum Arkadego Fiedlera
– Poznań – Muzeum Rogalowe

 

Nasze propozycje

100 PLN od / za osobę
Faktoria rzymska – bursztynowym szlakiem
140 PLN od / za osobę
Biskupin – Muzeum Archeologiczne
145 PLN od / za osobę
lang pl
Kajakowa rekreacja
385 PLN od / za osobę
Biwak dla aktywnych – 2 dni